Pokyny k pobytu dětí v dětském táboře

      S ohledem na pandemickou situaci v ČR a vládou vyhlášená opatření v letošním roce bude nutné při předávání dítěte předložit potvrzení o splnění jedné z podmínek "OTN" (očkování-test-nemoc), konkrétně:

 • PCR test starý max. 7 dní

 • Antigenní test starý max. 3 dny (přetestování 7. den tábora)

 • Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů

 • 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)

Antigenní test si můžete nechat udělat zdarma na jakémkoliv odběrovém místě po celé ČR.  Pokud účastník prodělal nemoc Covid -19 v posledních 180 dnech, bude stačit potvrzení od lékaře o této skutečnosti.

Taktéž budeme při převzetí dítěte měřit tělesnou teplotu. V případě, že dítě bude mít zvýšenou tělesnou teplotu nebo bude vykazovat známky respiračního onemocnění nebude našim zdravotníkem přijato a bude Vám vrácená celá uhrazená částka za pobyt na našem táboře.

      Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte a souhlas se zpracováním osobních údajů odešlete na náš email taborcekyne@seznam.cz nebo poštou na adresu DETA s.r.o., ČD DKV, Husova 635/1, 751 52 Přerov. 

      Prohlášení rodičů o zdravotním stavu dítěte - čestné prohlášení vyplníte v den odjezdu dítěte na tábor a odevzdáte jej vedoucímu tábora nebo zdravotníkovi spolu s průkazkou zdravotní pojišťovny. Průkaz zdravotní pojišťovny nám stačí okopírovaný.  V prohlášení uveďte, zda dítě potřebuje dietní stravu, je-li alergik a jaké bere léky. Pokud dítě s sebou nějaké léky poveze, dejte je do sáčku se jménem dítěte. V  případě bezlepkové diety je potřeba toto uvést do přihlášky, popř. nás o tom informovat telefonicky nebo emailem. Dětem s touto dietou je potřeba zajistit bezlepkové pečivo. Prosíme rodiče, aby z důvodu možného výskytu vší, zkontrolovali svým dětem před odjezdem do tábora vlasy a provedli preventivní opatření.    

 

Děti prosím dopravte přímo do areálu DT Čekyně kde si je zdravotník a vedoucí od Vás převezme v době od 10.00 do 12.00 hod.

V případě potřeby bude přistaven mikrobus na autobusovém nádraží v Přerově, stanoviště č. 36.

Stejně tak  při ukončení pobytu si dítě vyzvednete v dopoledních hodinách v aréálu DT Čekyně v době od  9.30 do 11:00 hodin.

Rodiče nebo jejich zástupci si převezmou děti osobně od vedoucího.

Zavazadlo dítěte označte jmenovkou, dovnitř vložte přesný seznam věcí, které má dítě v zavazadle. Menší děti by měli mít své oblečení označeno. Nedoporučujeme dávat dětem cenné věci, větší obnosy peněz a mobilní telefony. Provozovatel tábora neručí za případnou ztrátu.   

 

Pro účastníky tábora doporučujeme toto vybavení:

 • sportovní oblečení, tepláková souprava a tepláky

 • trička, košile mikinu nebo svetr

 • pyžamo, spodní prádlo, ponožky (1 ks na den + rezerva)

 • ručníky, osušku, plavky, kapesníky, šátek, kšiltovku

 • tenisky a turistické boty, přezůvky, pláštěnku do deště, gumové holínky

 • osobní hygienické potřeby (mýdlo, hřeben, kartáček na zuby, zubní pastu), krém na opalování, sprej proti komárům a klíšťatům, může i masku na karneval

 • batůžek na výlety, baterku, zápisník, psací potřeby, přenosnou láhev na pití, sluneční brýle

 • adresy rodičů a příbuzných, poštovní známky, doporučené kapesné (200,-až 500,-),   léky

 • alespoň 5ks respirátorů

 • nerozbitný hrníček na pití.

 

      Někdy se stává, že děti během tábora způsobí nějakou škodu. Bude-li škoda způsobena úmyslně, vzniklé náklady Vám budou předepsány k úhradě. V případě nevhodného chování a jednání dítěte může být dítě vyloučeno z kolektivu tábora a předáno zákonnému zástupci.

      V případě, že Vaše dítě onemocní během tábora  nebo se zraní, bude ihned lékařsky ošetřeno. Pokud dojde k vážnějšímu onemocnění či zranění, bude ošetřeno v přerovské nemocnici a budete co nejdříve informováni o jeho stavu. Děti jsou po celou dobu pobytu na táboře pojištěny proti úrazu u pojišťovny Kooperativa, a.s.

      Upozorňujeme, že návštěvy rodičů nejsou  ze zdravotních důvodů dovoleny. Prosíme, abyste toto upozornění nebrali na lehkou váhu a pokud to nebude nezbytně nutné za dětmi nejezdili.

 

Adresa pro písemný styk s dětmi:  Dětský tábor,  Čekyně u Přerova,  751 24  Přerov 4                  

Telefon na hlavní vedoucí po dobu konání tábora:  605737676  nebo  581211265.